O MNIE

KIM JESTEM?

Nazywam się Monika Płończak i na co dzień mieszkam w Warszawie. Pracuję w korporacji finansowej, ale odkąd pamiętam interesowałam się modą. Lubię też podróżować, czytać, a czasami przebiec maraton.

img_1577

DLACZEGO BLOG?

Początkowo Monafactory był blogiem DIY, bo modę uwielbiam od zawsze. Kiedyś chciałam zostać projektantką mody i szyć sukienki, ale wybrałam francuski żeby czytać zagraniczne wydania Vogue’a, a potem zarządzanie, żeby rozwijać się zawodowo. Tym sposobem od 22 roku życia pracowałam w korporacjach. Blog był moim pomysłem na odpoczynek od rutyny dnia codziennego.

DLACZEGO TAKI?

Podczas studiów podyplomowych prawa i zarządzania w sektorze mody, rzuciłam wielką czwórkę żeby zacząć pracę w jednej z największych polskich marek odzieżowych. Ostatecznie zdecydowałam zostawić modę jako hobby i obecnie zajmuję się zarządzaniem relacjami z klientami biznesowymi w jednym z banków. Postanowiłam połączyć swoje doświadczenie ze środowiska biznesowego, łącząc je z pasją do ubioru. Opisuję dress code, savoir-vivre oraz klasyczną, kobiecą elegancję.

CO NA BLOGU?

Wszystko co składa się na wizerunek w biznesie (KLIKNIJ), ale nie tylko. Brakowało mi miejsca w którym zobaczę elegancką, kobiecą stylizację, przeczytam o zasadach profesjonalnego zachowania i zainspiruję się do rozwoju osobistego. Mam nadzieję, że znajdziesz dla siebie coś interesującego i z niecierpliwością czekam na Twój komentarz. 

Miło mi, że tu jesteś,

Monika