ABOUT ME

KIM JESTEM?

Na co dzień pracuję w jednej z warszawskich korporacji, w weekendy studiuję prawo i zarządzanie w sektorze modyBlog jest moim kreatywnym pamiętniczkiem, który mam nadzieję zainspiruje również Ciebie.

CO TO ZA (KOLEJNY) BLOG?

Każdy ma pomysły. Każdy ma inne. Każdy z moich bliskich stworzył własną wersję mojego imienia – Monia, Moniśka, Mika, Misieńka… ale nikt, nigdy nie nazywał mnie Mona. W połączeniu z factory jest moim pomysłem na realizację hobby.

CZYLI JAKIEGO?

Manufaktura, ani trochę profesjonalna. Przerabiam, szyję, skracam, sklejam, wycinam. Czytam książki, gazety i obserwuję pokazy mody. Od zawsze.

Josefin Sans.jpg

DLACZEGO?

Wszystko zaczęło się od tego, że po maturze nie przyjęli mnie do szkoły projektowania ubioru. Rekruterom spodobał się mój projekt z liści, ale otrzymałam decyzję odmowną. Chciałam pokazać, że tworzyć można ze wszystkiego. Wyznaję tę zasadę do tej pory.

Projekt do portfolio zrealizowany 28 maja 2011. Wykorzystałam: liście bzu, trawę, korę, suszone róże. Ostatecznie studiowałam filologię francuską, żeby czytać wydanie Vogue’a w oryginale.

 (I Mikołajka Goscinnego-Sempé – ale nie mówicie nikomu).

CO DALEJ?

Obecnie, brakuje mi czasu na maszynę do szycia, ale nie potrafię całkiem zrezygnować z pasji do mody. w międzyczasie czytam, podróżuję albo wbiegam na metę maratonu. Mam nadzieję, że nawet jeśli nie interesują Cię stylizacje, znajdziesz dla siebie coś interesującego i wrócisz po więcej.

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Monika

Reklamy