Koszula z serduszkami

Świętujecie walentynki?

14 lutego to dzień świętego Walentego – patrona zakochanych (i chorych psychicznie). Tak. W idealnym świecie, kobiety zakładają seksowną bieliznę, mężczyźni kupują kwiaty i wieczór kończy się (albo rozpoczyna) 🙂 romantyczną kolacją

Rzeczywistość jednak, z ideałem ma wspólnego niewiele. Jedni są zakochani, inni nie. Pary zastanawiają się jak ten dzień świętować, a single jak ich uniknąć (i walentynek i wszędzie całujących się par). Jak dla mnie, obydwa scenariusze są okej, bo nauczyłam się, że szczęście NIE zależy od statusu singla albo bycia w związku, tylko od naszego nastawienia. Żeby dzielić z kimś życie, najpierw należy poukładać swoje, tak samo jak aby darzyć drugą osobę uczuciem, najpierw trzeba pokochać siebie.

NAUCZYŁAM się, że szczęście…? Pokochać siebie?

Przeglądałam filmiki na kanale TEDx Talks [LINK] i trafiłam na The person you really need to marry. W skrócie – atrakcyjna, inteligentna kobieta opowiada swoją historię – 3 małżeństwa i każde zakończone rozwodem, nie wiedząc gdzie popełnia błąd. Nie potrafiła sobie ułożyć życia dopóki… nie pokochała siebie.

Występ jest genialny, zresztą potwierdza to prawie 8,5 mliona wyświetleń. Dla osób, które wolą książkę, polecam najnowszą Reginy Brett:

(…) To książka dla nich.

A także dla społeczników,superbohaterów, którzy chcą ratować świat, ale zaniedbują własne życie, zdrowie i szczęście. Jeśli chcesz sprawdzić, czy się do nich zaliczasz, zajrzyj do swojego kalendarza. Czy zarezerwowałeś w nim trochę czasu dla siebie? Czy między projektami zawodowymi, obowiązkami rodzinnymi i przysługami dla znajomych znalazłeś chwilę na spacer, pedicure albo masaż, o którym od dawna marzysz?

Wielu z nas jest tak zajętych życiem dla innych, że zaniedbuje samych siebie. Rezygnujemy z posiłków, snu i ruchu, a w efekcie czujemy się wyczerpani, przytłoczeni obowiązkami i wypaleni. Jesteśmy superbohaterami dla wszystkich… poza sobą.

Regina Brett – Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół.

Zatem gdy już przygotujecie walentynkę (albo nie) i znajdziecie trochę czasu dla siebie, mam pomysł jak w inny sposób wykorzystać kształt serduszek.

Wycięłam je dziurkaczem, takim samym jak w poście T-shirt DIY [LINK] i przykleiłam (klej UHU, standardowo).

Mały akcent, a nieco odmienił jednokolorową koszulę. Zajęło mi to około 5 minut.

Odnośnie serduszek, miłości oraz relacji damsko-męskich polecam Wam też książkę „Mężczyzna od A do ZP. Marta oraz wszystkie pozycje Z. Lwa-Starowicza. Warto zerknąć też na kanał na YouTube Anny Szlęzak [LINK]. Często czytam również Volantification [LINK] i Pokolenie Ikea [LINK]. Ci dwaj ostatni, może i są bezlitośni, ale mają dużo racji.

Dlaczego piszę o źródłach wiedzy o których się nie za bardzo mówi? Albo chowa okładkę? Dlatego, że sama popełniałam mnóstwo błędów. Jeśli jednak komuś zależy, jest się w stanie nauczyć wszystkiego. I w życiu i w związku.

PS. F63.9 na liście WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) to numer identyfikacyjny choroby psychicznej, potocznie zwanej zakochaniem. Całe szczęście, że nie leczymy jej farmakologicznie – byłoby trochę nudno gdyby na świecie wszyscy byli normalni 🙂

Świętujecie Walentynki?

A może macie kolejne książki do polecenia?

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Koszula z serduszkami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s