Torebka z futrzanym paskiem

P1040436

Jak zrobić pasek do torebki z futrzanego kołnierza?

W drugiej połowie XIX wieku, zmiany zapoczątkował Viktor Révillon, wykorzystując naturalne futro do szycia luksusowych okryć wierzchnich. Ich największymi wielbicielkami stały się kobiety, jednak w tamtych czasach mogły nosić je tylko mężatki. Panny musiały się zadowolić futrzanymi dodatkami, na przykład kołnierzem przy płaszczyku. Wysokie ceny naturalnych futer niszczyły męskie budżety i może dlatego w latach 50. XX wieku wprowadzono sztuczne futro produkowane z polimerów akrylowych, czyniąc je bardziej dostępnymi.

Osobiście, wolę futro na zwierzakach i chętnie korzystam z tych sztucznych. Obecnie są  łatwo dostępne i nie rujnują mojego portfela 🙂 Miałam kołnierz, jednak nie pasował do żadnego z moich płaszczy… i przeglądając francuskiego Vogue’a, wpadłam na pomysł jak go wykorzystać.

P1040472

Na początku planowałam okleić pasek z innej torebki, ale jak to ja – zmieniłam zdanie.

P1040394

Wycięłam podszewkę, a następnie odmierzyłam długość i szerokość.

P1040396P1040399P1040402

Tnąc futerko, polecam podłożyć np. folię. Ja niestety wpadłam na to zbyt późno i przez trzy dni moja kawalerka wyglądała na mieszkanie czarnego kota Bonifacego. Po przejściach. Takie grubsze starcie z Filemonem.

P1040401

Następnie użyłam kleju UHU (jest elastyczny, radzi sobie ze wszystkim, a ja ciągle wymyślam coś nowego i poszerzam mu horyzonty).

P1040403P1040404

Był też w postach: Bransoletki ze swetra, Spersonalizuj biegowy Outfit oraz Suknia z gorsetem (kliknij żeby zobaczyć). I wszystko nadal się trzyma!

P1040465P1040466

Na koniec zszyłam go w kliku miejscach i zestawiłam skórzaną spódnicą oraz wysokimi kozakami.

P1040456

Spódnica Medicine, kozaki Aldo, torebka była z Mango.

P1040433

Poza tym uwielbiam nakrycia głowy, w tym zimowe, futrzane czapki. Kiedy byłam nastolatką ich noszenie było obciachem. Takim totalnym. Nie chciałam w nich paradować i (Mamo, nie czytaj) zawsze zdejmowałam ją za rogiem ulicy. Sprawdzony patent, wszystkie koleżanki robiły tak samo. Ludzie, jak dobrze dorosnąć. Wtedy nawet (tak nielubianą przeze mnie) Warszawską zimą można się cieszyć 🙂

IMG_0217.jpg

A Wy wolicie prawdziwe czy sztuczne futra?

I co sądzicie o takim pasku do torebki?

Dajcie znać w komentarzu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s