Vogue’s 125th Anniversary

P1040034

Uwielbiam Vogue’a i w tym roku przypadają jego 125 urodziny.

Kojarzy mi się z wyszukaną modą. Ponadprzeciętnym stylem. Ponadczasową klasą. Kazda sesja jest tam sztuką opowiadającą historię. Inspiruje mnie i pobudza kreatywność. Za każdym zdjęciem kryje się ciężka praca projektanta, szwaczki, modelki, fotografa, marketingowców… i wielu innych osób o których nie wiemy.

„WORK HARD IN SILENCE, LET YOUR SUCCESS BE YOUR NOISE” – Frank Ocean

To tak jak z sukcesami. Ludzie zazwyczaj widzą wierzchołek góry, jednak rzadko kto zastanawia się jak trudna była droga do jego zdobycia. Podobnie jest z przebiegnięciem maratonu. Dopóki ktoś nie wystartuje, nie wie ile wysiłku, wyrzeczeń i uparcia wymaga przygotowanie. Jednak meta, ten „efekt  końcowy” może okazać się na tyle magiczny, że warto zaryzykować. Serio.

Nie wiem czy to przypadek, że i Maraton Warszawski i najważniejsze wydanie Vogue’a są zawsze we wrześniu, ale jestem przekonana, że oba wydarzenia są wyjątkowe. Magazyn Vogue to legendarne czasopismo o modzie, wydawane od końca XIX wieku. Redaktor naczelną amerykańskiej edycji jest charyzmatyczna Anna Wintour, nieprzerwanie od 1988 roku.

The September Issue jest najobszerniejszym egzemplarzem, liczy zazwyczaj kilkaset stron, a okładka jest szeroko komentowana. W tym roku magazyn obchodzi swoje 125 urodziny i redakcja przygotowała cztery różne okładki z Jennifer Laurence – fotografowaną przez artystkę Annie Leibovitz.

06-jennifer-lawrence-vogue-september-cover-2017.jpg

(zdjęcie vogue.com)

Całą sesję zobaczycie na stronie oficjalnej: Jennifer Lawrence’s Vogue September Issue: American Beauty

Moja kolekcja rośnie powoli, gdyż trudno kompletować ją w Polsce. Magazyn wydawany jest w 22 krajach, aczkolwiek W KOŃCU dołącza również Polska. Pierwsze wydanie planowane jest na marzec 2018.

Tymczasem, ktoś wyjątkowy dla mnie, wpadł na pomysł jak sprytnie powiększyć moją kolekcję i znalazł albumVogue Covers„. Chyba nie muszę Wam mówić jak bardzo trafił w mój gust 🙂 Album jest pięknie wydany. Na zewnętrznej okładce pozuje Rihanna, wewnątrz tłoczony tytuł na czarnym tle. Obejrzałam cały kilkukrotnie.

P1040015P1040018P1040020P1040022P1040024P1040025

Biblioteczka:

Jeśli macie ochotę poczytać więcej o Vogue na innych stronach, wrzucam link z ciekawym artykułem na miumag.plThe September Issue – Najważniejszy Numer Vogue’a

Powstał nawet film dokumentalny ukazujący redaktor naczelną oraz jej przygotowania do jesiennego wydania numeru – Wrzesień 2007: The September Issue

A Wy wolicie czytać książki czy prasę?

 

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Vogue’s 125th Anniversary

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s