Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

IMG_8221

Lubię tam odpoczywać, ale zawsze zastanawiała mnie ich nazwa.

Muzem Łazienki Królewskie, nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie” były letnią rezydencją króla Stanisława Augusta. Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na Pałac Na Wyspie. Znajdują się tam Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny oraz Ogród Chiński. Każdy z nich jest tak piękny, że śmiało twierdzę – królowie wiedzieli jak dobrze odpoczywać.

Uwielbiam słońce i rzadko zostaję w domu kiedy jest ładna pogoda. Niedziela to u mnie dzień najdłuższego treningu w tygodniu, więc zazwyczaj resztę dnia spędzam relaksując się. W Łazienkach Królewskich atmosfera jest cudowna, spokojna… ludzie się nie spieszą, rozmawiają i uśmiechają do siebie nawzajem. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych parków. Poza tym, jest idealnym miejscem dla biegaczy, zwłaszcza, że to część trasy Maratonu Warszawskiego. Biegnąc w poprzednim, maratończyk przede mną, właśnie tam się oświadczył 🙂 Wyjątkowe miejsce, serio.

Co więcej, w każdą letnią niedzielę pod Pomnikiem Chopina odbywają się koncerty fortepianowe. Spędzając na jednym z nich dzisiejsze popołudnie, zrobiłam kilka zdjęć i zastanawiam się czy słyszeliście o efekcie Mozarta?

FullSizeRender

Lubicie muzykę klasyczną?

Dajcie znać w komentarzu.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s